Květen 2014Speciál k 200+ zhlédnutí

21. května 2014 v 14:52 | js898 |  Archiv

Děkuji :-)

Tak je to tu - prosekal jsem se už přes 200 zhlédnutí. Nečekal jsem, že za takovou krátkou dobu, co sem píšu články budu mít tolika zhlédnutí. Jsem za to moc rád a vážím si toho. Komentáře, které mi píšete mě vždy zahřejí u srdce a "nakopnou" mě k sepsání dalšího článku. Blogování mě doposavaď stále baví a neplánuji s ním skončit - musel bych jedině skonat. Od doby, co píšu, tak jsem se docela zlepšil v češtině (pravopis a sloh). To je důkaz pro to, že se člověk učí nejen ve škole, ale i svým koníčkem.

Teď už ale k tomu speciálu - nechystám se dělat nějaké bláznivé mega akce jako ostatní blogeři nebo Youtubeři, ale chci vám představit pouze jednoduché intro na můj YouTube kanál (viz menu), kam dávám videa, související s tvorbou zde na blogu. V této podobě je intro bez zvuku, protože u vybraného videa bude jiná hudba, která se v něm bude současně promítat. Na každém videu jej asi nebude, jelikož intro je 0,5 Gb veliké - uvidíte ho pouze u lepších, hlavních videí.


Můj pohled na Facebook

7. května 2014 v 14:02 | js898 |  Zajímavosti

Facebook nebo Fakebook?

Jelikož mám FB účet, tak vím, jak to tam chodí. Všude jsou reklamy, pozvánky, upozornění apod. Slovo Facebook by mělo znamenat Kniha obličejů - ale svých obličejů a ne tzv. "Fejků", kteří se zde také vyskytují. Je to pořád komeční stránka, ale ne tak doslova, protože komerce je nějaký obchod a Facebook je v rámci možností nezisková "organizace". Ve skutečnosti něco musí vydělávat, protože by jinak nemohli investovat do dalšího vývoje, platit své zaměstnance atd. Facebook je dobrý v tom, že se můžeme bavit s přáteli a sdílet statusy. K tomu bych se chtěl ale vyjádřit. Když tam lidé postují nějaké kraviny, tak je to k ničemu, protože mi (skoro všichni) chceme něco zajímavého. Nevím, proč tady na blogu máme pod článkem ikonky od FB jako je To se mi líbí. Člověk, který má svůj blog propojený s Facebookem, klidně, ale kdyby se to dalo alespoň vypnout pro ty, kteří to nepoužívají. Já raději používám E-mail...

Jaký je váš názor na Facebook?


Alternativní styl, proč ne?

5. května 2014 v 19:50 | js898 |  Zajímavosti
Už Vás nebaví ohraný stereotyp. Zkuste to třeba s alternativním způsobem žití. Odkloňte se od konzumní, komerční civilizace a začněte vykonávat zdravější aktivity v souladu s přírodou. Pokud bydlíte ve městě, tak si to zkuste zpříjemnit tím, že se budete více pohybovat na čerstvém vzduchu - mimo betonové stěny.
Poslední dobou se mi tento styl začíná více a více líbit a myslím si, že to má něco do sebe - (zatím ho aktivně neprovozuji). Nejen, že poznáte sebe, ale i okolí budete vnímat jinak. Můžete začít klidně už teď - stačí za sebou zabouchnout dveře a vyběhnout si do přírody.
Nedávno jsem viděl film Cesta do lesa. Tento film má za úkol to, aby si člověk uvědomil v čem žije a kam dnešní civilizace svým chodem spěje. Radši nebudu říkat kam. Sám režisér Tomáš Vorel žije poněkud samotářsky. Doporučuji vám, aby jste se na film podívali, protože je opravdu poučný a vy by jste měli díky němu pochopit oč tu běží...
Pište a propagujte své názory pod tímto článkem :-)
PS: Článek je hlavně pro ty, kteří neví jakým směrem se mají vydat, chtějí žít zdravě a v souladu s přírodou. V žádném případě nedělám na film Cesta do lesa reklamu, chci vám ho jen doporučit, protože se mi moc líbil. Nezavazuji se tím, že je tento styl pro každého. Já sám jej aktivně nevykonávám, pouze se mi zdá dobrým řešením.

Fish'n'Chips | Recept

1. května 2014 v 9:27 | js898 |  Zajímavosti
Dnes jsem náhodou přišel k jednomu receptu na pravou londýnskou specialitu zvanou "Fish'n'Chips". Mě osobně toto jídlo velice chutná.