Sázava - Ubytování + Výlet do Chřenovic

29. července 2014 v 10:28 | js898 |  Cestování
Vrátil jsem se z dovolené od řeky Sázavy, a tak vám přináším slíbený článek.
Protože to byla rodinná dovolená, tak jsem měl za zády své rodiče. Byli jsme ubytovaní v malé vesničce zvané Vlastějovice. Přijeli jsme tam trošku dříve, ale to vůbec nevadilo, neboť nás přivítali příjemní lidé staršího věku. Když nám přenechali svoji chalupu, tak jsme si, jako obvykle vybalili základní věci a vydali se na menší prohlídku vesnice a okolí. Šli jsme se podívat ke zdejší studánce, kde teče pitná voda. Den jsme zakončili návštěvou místní hospůdky.
Každý den jsme vyráželi na půldenní či celodenní výlety. Nejvíce se mi líbil výlet na zříceninu hradu Chřenovice. Je to zbytek původní gotické stavby, která byla vybudována kolem roku 1289. Blízko zříceniny se nachází vlaková zastávka Chřenovice-Podhradí, tudíž jsme tam jeli vlakem a zpátky pěšky přes Chřenovice (město) a Budčice. V Chřenovicích jsme se zastavili v jedné menší restauraci - Korfbalová škola, kde jsme nabrali síly na další kilometry.

Rád bych vám ještě představil restauraci, kam jsme často chodili. http://www.restauracevestareskole.cz/ Mohu jí vřele doporučit :-)

Na konci těchto prázdnin se můžete těšit na další vyprávění. Tentokrát z Jižní Moravy.

Zřícenina hradu Chřenovice:

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama