Duben 2015

Příjímací zkoušky

23. dubna 2015 v 19:36 | Jakub Švandrlík |  Archiv
Už je to tady. Přišla ta chvíle, abych se rozhodl, na jakou střední školu jít. Tento článek budu směřovat spíše k přijímacím zkouškám, které proběhli 15.3. 2015. Píši již po jejich absolvování, a tak Vám z nich mohu nastínit své pocity. Ráno v 8:20 jsem se měl dostavit před budovu mé nové školy. Byl jsem tam již dříve, a tak jsem mohl pozorovat dva typy osobností - běžné studenty školy, kteří vchází nevědomky do hlavních dvěří a mé budoucí spolužáky, kteří se nejistě přibližují k budově. Bylo tedy zřejmé, kdo se chystá na zkoušky a kdo ne. Za nějakou chvíli nám oznámili, že můžeme pomalu dovnitř. Řekli nám, abychom si našli svou třídu, kde se budeme zkoušky vykonávat. Procházel jsem se okolo jednotlivé učebny a hledal své jméno. Byla to ta poslední. Vešel jsem dovnitř, slušně pozdravil a už jen čekal, co se bude dít. Uběhlo asi 10 minut a do třídy vešla, na první pohled sympatická, paní učitelka s jakými si papíry v ruce. Všem bylo jasné oč se jedná. Nastalo hrobové ticho. Vysvětlila nám, jak bude vše probíhat a dopodrobna přečetla pravidla přijímacích zkoušek. V tuto chvíli se jednalo o přijímačky z matematiky. Rozdala nám je a na tabuli výrazně napsala, kdy jsme začali a kdy se budou testy vybírat. Když se zchylovalo ke konci, oznámila nám, že máme ještě 5 minut. Když limit vypršel, učitelka nás oběhla a testy vybrala. Řekla, že se tu máme sejít po 20. minutuvé pauze a napíšeme si test z Českého jazyka. Ten pak probíhal úplně stějně.
Po skončení obou testů jsme se v dobru rozešli a všichni jsme měli rozdílné dojmy. Podle mě byla težší matematika, ale ne, že by se nedala zvládnout. Věděli jsme, že se výsledky z přijímacích zkoušek dozvíme 22.3. 2015 - JSEM PŘIJAT

http://www.2zskadan.cz/wp-content/uploads/2013/02/prijimacky.jpg

Blog 2.0

17. dubna 2015 v 23:17 | Jakub Švandrlík
Mohu vám představit nový vzhled blogu. Uběhlo již 7 měsíců a já jsem za tuto dobu načerpal mnoho inspirace na nové články, které se chystám pojmout zajímavějším způsobem, než jsem dříve pojímal. Někoho by mohly "rozhodit" anglické popisky, ale je to kvůli optimalizaci pro zahraniční čtenáře, aby se sem našli lépe cestu a orientovali se. Určitě nehodlám psát v AJ celé články.
Tento článek přiřazuji k tématu týdne - ano, je to hlavně z důvodu autorské prezentace. "Jen se smějte" jsem si vyložil takovým způsobem, že čtenáři, kteří mě znají, tak ví, že jsem již měl jednu pauzu a před již zmiňovaných 7 měsících jsem s blogem "definitivně seknul". Ale není tomu tak, našel jsem v sobě ještě plamínek. Doufám, že se dosti rozhoří a vznikne požár.

xoxo Jakub