Drogy

4. května 2015 v 17:19 | Jakub Švandrlík |  Archiv
Dnes jsem si pro vás připravil kratičkou úvahu na téma "Drogy":

Proč v dnešní době lidé užívají drogy? Takovou otázku si kladu, když vidím v médiích zničené lidi, kteří mají propíchané ruce od injekčních stříkaček. Také pozoruji, jak někdo pěstuje ve velkém množství marihuanu.

Je to způsobené tím, že se díky drogám lidé dostávají do krásného stavu. Mají pocit eufórie a mentálního zklidnění. Neberou však v potaz, že jim to ubližuje. Všude říkají, že když to zkusíme jednou, pak se nám utvoří závislost a užívání drog se těžce zbavíme.

Nejedná se však jen o drogy, jako je například marihuana, kokain, heroin a podobně, ale i běžně dostupné cigarety. Mnoho kuřáků si uvědomuje, jak je kouření škodlivé a přesto cigarety užívají. V dnešní době je nejhorším problémem nedodržování zákonu o prodeji tabákových výrobků od osmnácti let. Jedná se hlavně o malé trafiky na vesnicích a menších městech. K prodejcům lidé tolik nechodí, a tak potřebují vydělat peníze i přes porušování zákonů. Ve svém okolí pozoruji, jak si malé děti říkají o cigarety, jako by se nic nedělo.

Ve školách se dělá plno projektů o prevenci proti drogám, včetně kouření, a děti jej jak si ignorují. Podle mého názoru je to způsobené tím, že chtějí být jen dospělými a ne, že by se jednalo o závislost. Spíše bych vytvářel prezentace pro dospělé, keří jsou většinou opravdu závislí. Děti by si tak z nich braly dobrý příklad a kdyby viděli, že dospělí nekouří, ani by s tím neexperimentovaly.

Závěrem bych řekl, že užívání drog je nebezpečné nejen pro lidský organismus, ale je špatné i z morálního hlediska. Když se různým organizacím povede potlačit užívání drog a kouření u dospělých, zak zároveň sníží počet nově závislých. Hlavně dětí, kteří vidí ve starších své vzory a oporu.
 


Komentáře

1 amaterspis amaterspis | Web | 5. května 2015 v 14:33 | Reagovat

Menší písmo už nešlo? Jinak já znám i dospělé, kteří chtějí přestat kouřit, ale nedokážou to kvůli závislosti na nikotinu. Plně s tebou souhlasím v tom, že kdyby nekouřili dospělí, nedostali by se k tomu ani děti, takže je potřeba spíš vzdělávat dospělé. A za užívání drog podle mě může to, jak se marijánka v očích společnosti téměř legalizovala - že nikomu nic neudělá, a právě z ní lze lehce přejít na tvrdší kalibry...

2 Jakub Švandrlík Jakub Švandrlík | E-mail | Web | 5. května 2015 v 18:26 | Reagovat

Vím, že na některých zařízeních může text vypadat jako malý, ale každému se tím nezavděčím. Zase nechci, aby blog zaujímal velikost článku v čítance pro 1. stupeň. Určitě děkuji za komentář. Zpětná vazba je pro mne strašně důležitá :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama