Červenec 2015

Život ve snu

9. července 2015 v 9:30 | Jakub Švandrlík |  Archiv
Dnešní článek bych pojal tak trochu netradične. Pročítal jsem si, co jste psali na toto téma týdne, a tak to musím mít prostě jiné. Nebudu brát sen jako fázi ve spánku, nýbrž jako životní sen.

Pro to, aby jste žili jako ve snu musíte něco udělat. Skoro každý sen má svůj příběh. Určitá věc se neděje hned, ale má svoji posloupnost. Tak tedy začnetě žít svůj příběh. Nastavte si cíl a pokuste se ho splnit. Je to váš úkol, na jehož konci čeká velká odměna v podobě něčeho, co chcete. Může to být třeba bydlení v USA, potápění se k největším vrakům světa nebo třeba vystoupání na Everest. Vše můžete mít. Ti, co to dokázali museli hodně makat, aby toho dosáhli. Je jen na vás, jak se k tomu postavíte. Buď budete sedět v obýváku na sedačce a pororovat životy jiných, úspěšných lidí, nebo se postavíte na svoje vlastní nohy a začnete věřit, že to co děláte, vás posouvá stále kupředu...

"Když budeš dělat to, co jsi vždycky dělal, dostaneš to, co jsi vždycky dostal." Jack Canfield


Seznamování přes internet

8. července 2015 v 22:00 | Jakub Švandrlík |  Archiv
A je tu konečně po dlouhé době článek. Týká se seznamování lidí přes internet. Co mě vedlo k tomu, napsat takto směřovaný článek? Už nějaký pátek se pohybuji na internetových seznamkách za účelem poznat nové lidi. Mám kolem sebe sice přátele, kterým můžu věřit a jsem za ně moc rád, ale vždy jsem chtěl znát co nejvíce lidí. Byl jsem tedy nucen začít hledat na již zmiňovaných seznamkách. Seznamoval jsem se snad s každým, kdo mě zaujal a myslel jsem si, jak je to super. Teď vím, jak naivně jsem se choval. Ne, že bych teď občas na seznamku nezašel, ale nemám tak zbrklé chování, jaké jsem mýval. Není však důležité mít co nejvíce přátel, nýbrž mít pár dobrých přátel, kterým můžu důvěřovat a vždy se na ně spolehnout. Tímto se dostáváme k tomu, že na seznamce nemůžeme lidem věřit. Nikdy jsme se s nimi nepotkali naživo a nevíme, co mají za lubem. Mluví o tom všude...nepiště lidem, které neznáte. Nebudu tedy čtenáře tohoto blogu nějakým způsobem kárat. Spíše vám nastíním, jak může taková podezřelá konverzace vypadat.
Zabrousíte na seznamku. Zahlédnete tam hezkou/hezkého holku/kluka. Řeknete si, že tu osobu musíte za každou cenu kontaktovat. Najednou najdete její email: "sladka15ka@seznam.cz". Napíšete jí, že by jste se s ní rádi seznámili a připíšete pár informací o sobě "Ahoj, nechceš si se mnou povídat? Moje jméno je Franta a je mi 16 let." Odešlete a čekáte, až vám odepíše. V tu ránu se vám zobrazí notifikace, že vám přišel nový email. Otevřete ho a čtete: "Čauky, pošli foto :3". Po přečtení této zprávy jste strašně rádi, že vám ta láska napsala. V tu ránu si myslíte, jak jsou provázané vaše satelity. Ještě ale nevíte, co bude dál. Nepřemýšlíte a posíláte jí svojí starou fotografii, kterou jste vyblejskly, když jste nevěděli co dělat v neděli odpoledne. Přikládáte zprávu: "Fotku máš v příloze, pošli taky :3 ;-)". Odešlete. Teď už jen čekáte, až uvidíte její nádhernou tvář. Opět vám přijde email. Otevřete přílohu a div vám nevypadnou oči z důlku. Díváte se na její nahé tělo a čtete zprávu: "Chceš snad sex, ne? ...lásko". Nevíte co máte dělat dříve. Vlastně víte, budete si s ní psát o různých věcech, po kterých se vám bude pořád stavět "stan".


Myslíte si, že začátek takové konverzace je v pořádku? Na seznamku jste zašli jen z důvodu, že najdete pár přátel a ono ne - narazili jste na holku, která podle všeho trpý nymfomanií a vám se to strašně líbí. Nemyslíte na nic jiného, než na ní a vaše konverzace přerůstá rozměry normálního myšlení:

Vaše "milovaná" vám napíše další zprávu: "Pošli mi fotku svého --- ". Teď bude hodně záležet na vašem myšlenkovém rozpoložení, jestli to opravdu uděláte a nafotíte se večer ve sprše, nebo jí jednoduše napíšete, že tohle dělat rozhodně nebudete. Lidsky smýšlející člověk si vybere tu druhou možnost. Musíte totiž myslet na to, jak s tou vaší fotografií bude druhá osoba nakládat. Její fotku už máte dávno uloženou na ploše svého počítače. Ale nemůžete vědět, zdali je to opravdu ta dívka, s kterou si píšete ty hezké zprávičky. Je možné, že jej stáhla někde na googlu nebo v horším případě jí odcizila své bývalé kámošce, která jí před týdnem přebrala kluka.

Smyslem tohoto článku je vám ukázat, jak může prostý flirt přerůst v takto peprnou situaci. Psal jsem to z vlastních zkušeností a vím, jak se chová kluk, kterému pošle neznámá dívčina sexy fotku. Je to hlavně směřované na kluky, kteří hledají na seznamkách pobavení v podobě flirtu. Jasně, že si můžete najít holku, s kterou budete nezávazně flirtovat, ale jen do určité míry. Když po vás bude chtít osobní informace či svlečenou fotku, ihned jí napište, že jí nic posílat nebudete a že s ní končíte. Není nic složitého jí poté blokovat, aby vás zbytečně neotravovala. Je totiž možné, že po takovém ukončení vám bude nadávat a vyhrožovat. Když jí však nic nepošlete, tak nemá nic, co by proti vámi mohla použít.

A teď něco pro holky. Je možné, že se na internetu vyskytuje plno kluků, kteří by z vás chtěli vyprosit vaši sexy fotku. Takového kluka je nejlepší ignorovat (nebo mu napsat totéž, co jsem psal výše) a myslet si, jaký je to chudák. Jeho zpráva může vypadat takto: "Ahoj kočičko, pošli mi prosím fotečku svého tělíčka :3".

Pro shrnutí: Nikomu nepište své osobní informace a neposílejte odhalenou fotku. Může to vyhustit v dost nepříjemnou situaci, které je těžké se zbavit. Já osobně jsem podobnou věc zažil, ale rychle jsem ustoupil. Neposlal jsem nic. Chci tedy tímto článkem varovat všechny, kteří by zavítali na seznamku a setkali se s podobně smýšlející osobou. Ihned pryč!!

Pro zpestření tohoto článku vkládám několik zajímavých seznamek:

jenproosamele.webnode.cz - Zde si dávejte pozor na úchyly, o kterých byl tento článek. Každý den tu však můžete najít i fajn lidi.
peoplelovepeople.com - Na tomto portálu můžete naleznout normálně smýšlející lidi. Většinou se tu špatní lidé neobjevují.
rande.cz - Toto je seznamka spíše pro ty, kteří hledají vážný vztah, ale najdete tu i osoby hledající přátele.

Samota