Listopad 2015

2. Cesta ke svobodě: Jak komunikovat s okolím?

25. listopadu 2015 v 20:29 | Jakub Švandrlík |  Cesta ke svobodě
Dnes si povíme trošičku o tom, jak bychom měli správně komunikovat s okolím. Máme dvě možnosti. Buď na sebe budeme upozorňovat skrze bouřlivé, extrovertní chování. Anebo můžeme nechat plout naší klidnou, introvertní duši a čekat až se nás někdo všimne. Přiznejme si, že ani jedna z možností není správná. Zvolme si proto zlatý střed. Tím středem jsme právě my.

Chovejme se tak, jak to v tu danou chvíli cítíme... Ať už máte chuť říct lidem, co si myslíte nebo se naopak stáhnout, udělejte to. Odpověď na danou situaci je pouze a jen ve vás. Nikdo vám nebude říkat, udělejte tohle a tohle. Prostě se s tím musíte vypořádat sami. Jen si dávejte pozor, abyste jednali v souladu se zákony.

Celým článkem chci říci, že nemá smysl hledat návod na naše reakce u někoho jiného. Ten návod máme totiž všichni v sobě. Říká: "..."

Hlavní výsada života

Po smrti

8. listopadu 2015 v 14:30 | Jakub Švandrlík |  Archiv
Přeji vám krásně strávené nedělní odpoledne s ponurou básní...

Po smrti
Ohýnek plápolá nad noční oblohou,
má dívka zakletá, smrtí ubohou.
Sedí a nedýchá, mlčí a neslýchá,
já se k ní plahočím a lehce ostýchám.
Všímám si jejích nádherných očí,
kdyby jen mrkla, tak mě zamrazí.
Tělo bez duše, bez známky života,
svírá již jen, mocná temnota...

1. Cesta ke svobodě: Jak být šťastný?

7. listopadu 2015 v 22:53 | Jakub Švandrlík |  Cesta ke svobodě
Po dlouhé době jsem se rozhodl napsat další příspěvek na tento blog. Tentokrát bych rád napsal o tom, jak být štastný a dívat se na svět z té krásnější strany. Tuto otázku si kladou především lidé, kteří šťastní nejsou a nebo jim k naprostému štěstí něco chybí. Abyste mohli změnit dění kolem sebe, musíte nejprve změnit sebe. A to jak po stránce fyzické, tak i duchovní. Pokuste se žít zdravý životní styl a přitom si v hlavě vytvářet jakýsi příběh. Promyslete si, jaké jsou Vaše cíle, čeho chcete dosáhnout. Dále si ujednoťte své životní hodnoty. Sepište si je v pěti bodech (podle sympatie). Pomůžou Vám se lépe orientovat v tom, co je u Vás na prvním místě a čemu bystě měli věnovat největší pozornost. Pro to, aby jste byli šťastní musíte tedy nejdříve zpracovat své vlastní myšlenky tak, abyste se cítili dobře. Měli dobrý pocit ze své změny. Ostatní vás zatím nezajímají...

Celý článek je shrnutý v tomto citátu: