Úvaha o bezmoci

31. ledna 2016 v 21:06 | Jakub Švandrlík |  Archiv
Představte si, že byste se jednoho dne dostali do psychiatrického ústavu. Bez rodiny, bez přátel i bez svého kluka/bez své dívky. Měli zákaz přístupu na internet, zákaz používání mobilního telefonu. Veškerá vaše moc by si vzala do chřtánu bezmoc. Je to celkem drsná představa. Ústav, který jste navštívili má cíl vás vyléčit a zařadit vás do každodenního života. Avšak se děje pravý opak. Omezuje vás a z vás se tak stává doslovný psychopat, který nemá žádná práva a musí se podřídit tamnímu způsobu života a přísným pravidlům + povinnostem. Jedná se o místo, kde nemáte žádné soukromí, svobodu, ani prostor k seberealizaci a tvoření. Ano, existují určité ústavy, které pomáhají. Například odvykání kouření či závislosti na alkoholu. Ale teď mluvím především o léčebnách sloužících ke "zklidnění" rozverných puberťáků, kteří jsou podle rodičů a okolí bráni za agresivní bytosti ničeho si nevážíc. Když tam odsud vyjdou, jsou z nich jiní lidé. Úvahou je však zdali jsou v pohodě či ne. Podle mého názoru jej zde zmanipulují natolik, že se z nich stávají "poslušná" děcka, která na všechno řeknou ano a budou se podřizovat všemu, co řeknou rodiče. Buď to, aby se tam nevrátili zpátky, nebo že jsou opravdu tak přesvědčeni. Každopádně je to z mého pohledu špatně. V minulosti sice udělali nějaký prohřešek, ale to neznamená že budou trpět delší dobu nebo nedejbože celý život. Jsou to přeci děti! Bytosti, které se ještě pořád rozvíjejí a poznávají chod dnešního světa. Nemůžou přeci za nic pykat! To samé děti, kteří něco v minulosti provedli a soud uzná, že až budou plnoletí, tak že udělají soudní proces, při kterém si půjde ten hříšník sednout. Vždyť to bylo nic nevědící dítě! Celý systém je pošahaný a nemá hlavu ani patu. Stát se řídí dle jasně stanovených norem a nepřemýšlí nad jednotlivým člověkem či dané situaci. Prostě: "Je ten a ten problém. Takže paragraf...bla bla bla...".

... nikdy jsem v podobném zařízení neskončil a také doufám, že neskončím. Jedná se o svědectví jedné mé kamarádky a můj vlastní názor na toto téma.

Povězte mi vaše zkušenosti i názor na dnešní státní systém. Budu rád za každý pozitivní komentář či věcnou kritiku.

AKTUALIZACE 1.2.2016 - ODKAZ

 


Komentáře

1 Natálie Natálie | Web | 2. února 2016 v 21:59 | Reagovat

zajímavý článek.. ale neříkej mi, že 13-14 leté dítě neví co dělá?? takže když bylo ve správách, že 13 letý kluk někoho ubodal, tak jako neví co dělá? tak to sorry, ale to mi přijde jako kravina.. jako jinak pěkná úvaha, názor ti neberu, ale podle mě ty děcka vědí co dělají a ví, že je něco špatně, ale je jim to absolutně jedno..

2 Ty víš kdo ;) Ty víš kdo ;) | E-mail | 16. června 2016 v 9:14 | Reagovat

každý přeci ví, co dělá, pokud není pod vlivem medikace... a co se týče léčeben, funguje to asi takhle: anorektičky vykrmí a pošlou domů, sebepoškozující nadupují práškama a pohrozí ustavem,ti co tam jsou, že něco provedly tak to záleží vše jen na jejich chování během hospitalizace a musí pořád dokazovat že už to neudělají... takže tak

3 Arlenebot Arlenebot | E-mail | Včera v 1:49 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170721

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama