Jsem šťastný/á?

13. května 2016 v 22:46 | Jakub Švandrlík |  Cesta ke svobodě
Každý z nás již určitě zažil pocit, že byl uvězněn uprostřed kruhu vlastních mindráků a nemohl z něj vystoupit. Schválně si zkuste odpovědět na jednoduchou otázku, zdali jste v životě opravdu šťastní nebo stále nalézáte něco, co vám chybí. Mnoho lidí vám řekne: "Jsem šťastný/á, ale...". Právě to slůvko ale je příčina nějakého nedostatku. Dejme tomu, že jste šťastně zadaní, máte práci, vyděláváte spoustu peněz a jste schopni uspokojovat své měsíční potřeby. Teď je však otázkou, jestli je to doopravdy to, o čem jste vždycky snili.

My lidé jsme tvorové, kteří sice přemýšlí samostatně, ale také máme v hlavě zakódovanou schopnost inspirovat se od druhých. Právě to může často zapříčinit problém, že chceme být jako ostatní. Chceme mít rodinu, zaměstnání, vlastní bydlení atd. Myslíte si, že je to v pořádku? Na jednu stranu ano, ale na druhou bychom si měli ujasnit, zdali nás to udělá šťastnými. Je pravdou, že každý člověk si představí pod tím pojmem něco jiného. Většina z nás právě tu rodinu a bydlení bude chtít, ale také se najde plno těch, kteří by chtěli například cestovat, poznávat jinou kulturu a rodinu mají zatím jen v podvědomí. Jsou to především mladí lidé, kteří se řídí se podle známého citátu: "Dokud jsi mladý, užívej si.".

Představme si, že bychom rádi někam vycestovali. Chceme se na pár dní vypařit z naší země, někam daleko, najít si tam práci a chvíli tam pobýt, avšak nám v tom něco brání. Jsou to finance? Rodina? Jazyk? Nebo se jen snažíme vyvarovat výstupu z komfortní zóny? Nejvíce lidí má problém právě s tím výstupem z komfortní zóny. Neví, co je čeká. Bojí se. Doma jsou v bezpečí. A v neposlední řadě se nechtějí odtrhnout od lidí, které mají rádi. V tuto chvíli bychom se měli pozastavit a říct si, co tedy vlastně chceme. Je naším snem pouhé: "Tady jsem se narodil, tady také umřu..." nebo očekáváme od života něco víc? Právě na to se podíváme v dalším článku, který bude pojednávat o samotné komfortní zóně.

 


Komentáře

1 TomkoJ TomkoJ | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 14:46 | Reagovat

Přidal jsem svůj blog do oblíbených

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama